KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15341001

nr 1534 1001

Ivar Arosenius

(1878-1909), Sverige

"Vedsågare". Monogramsignerad IA, Daterad -08. Akvarell, daterad bildmått: 9,5x10,5, yttermått inklusive ram: 34x27 cm

Ivar Arosenius, född 1878, död 1909, svensk målare och bilderboksförfattare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 17 april 2023
kl 20:06:24

17/4 09:29:54 1      Vinnande bud
17/4 19:58:23 1      justering av budtak

Ivar Arosenius

Läs mer om Ivar Arosenius